פתיחת סתימה בכיור

פתיחת סתימות בכיור
אין הרבה רגעים מתסכלים יותר בתחזוקת הבית מאשר רגע בו מגלים סתימה בכיור. בין אם סתימה מופיע בכיור, בכיור מטבח או בכיור אמבטיה, ברור שאתם מרגישים חוסר נוחות שבכך. תקלה משבשת את שגרת חיים בבית ומצריכה באופן מיידי פתרון של בעיה. אז מה ניתן לעשות?

 

החברה המרכזית לאינסטלציה - מומחים בפתיחת סתימות בכיור

ברשות החברה ציוד מתקדם ביותר לפתיחת סתימות כגון ספירלה חשמלית לצנרת ביתית, ספירלה חשמלית לצנרת מרכזית בבניין ולפתיחת סתימות קשות בכיור, פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה, ביובית לשטיפת צנרת וקווי ביוב.

אמצעים בסיסיים שאפשר לנסות
חדשות טובות הראשון הוא שבלא מעט מקרים אפשר לפתוח את הסתימה בכיור באופן עצמאי, אם כי יש לסייג ולטעון כי פתרון עצמאי מיועד בעיקר לסתימות פשוטות. זה מתחיל עם שפיכה של מים רותחים במקום בכיור, כאשר מים עשויים להמס את הגורם מוצק המביא לסתימה בכיור. ברשתות שיווק ניתן למצוא חומרים ייעודיים וכימיקלים בהם ניתן להיעזר - הבעיה היא שחלק מהמוצרים האלה מאופיינים בדרגת רעילות זו או אחרת. חשוב בנוסף להימנע מערבוב בין מספר חומרים, שעלול להביא לכך שבית יתמלא באדים רעילים.
אופציה אחרת הוא להיעזר בכלים שאמורים להימצא בכל בית, דוגמת ספירלה ידנית או פומפה. אם זה לא עוזר, וכאשר לא יודעים מהיכן להתחיל, נדרש לרוב כבר לפרק את הכיור / אסלה / אמבטיה, לנסות לאתר את מקור סתימה ולהוציא אותו. זו כבר משימה מורכבת, מצריכת ידע, תכנון והזהירות מקסימלית, מה שמעביר אתכם לדילמה משמעותית הבאה.

לפתוח סתימה בכיור לבד, או בעזרת אינסטלטור?
את השאלה הזו שואל כמעט כל בן אדם אשר מגלה סתימה בכיור בבית שלו. תשובה פשוטה הוא שאין לכך תשובה חד משמעית. כל סתימה נוטה להיות שונה מחברתה ברמת מורכבות שלה, כאשר יש הבדל מהותי מבחינת כישורים ה"טכניים " וציוד שעומד לרשות בני הבית. ככלל, אפשר לטעון שאם לא יודעים כיצד לגשת לטיפול הבעיה, ובטח אם שתי ידיים שלכם הם "שמאליות", מומלץ לא לנסות ולא לפתוח את הסתימה באופן עצמאי. סיבה לכך הוא שפעולה לא נכונה עלולה להגדיל את הנזק, ועקב כך לייקר את עלויות תיקון הנדרש לאחר מכן.
מחיר פתיחת סתימה בכיור תלוי אף הוא בשורה הארוכה של פרמטרים, הנוגע הוא למאפייני מקרה (למשל, רמת מורכבות של סתימה או אופן ספציפי בו ניתן לפתוח אותה) והן למדיניות גורם מבצע. לרוב, המחיר שנדרש לשלם על כך עומד על כמה מאות שקלים, כששירות הניתן מרגע לרגע ובשעות לא שגרתיות יהיה יקר יותר.

 

פתיחת סתימות ביוב  | ביובית | שורשים בביוב | צילום קווי ביוב | אינסטלטור 24 שעות |