פתיחת סתימות | פתיחת סתימה

פתיחת סתימות 


המציאות מראה כי אין בית אחד בישראל אשר חסין מאיום סתימות בצנרת. בין אם מקור הוא עצם זר שנזרק בטעות, הלכלוך שהצטבר, הבלאי "טבעי" של מערכת או כל דבר אחר, ברור שסתימות מעמידים את כל בני הבית בכוננות וגורם למהומה רבתי. כשזה קורה, דומה שאין ברירה אלא לחשוב על אופן בו נדרש לפתוח את הסתימה ולטפל בבעיה.

פתיחת סתימות באופן עצמאי

האופציה הראשונה הוא לנסות להתמודד עם סתימה באופן עצמאי, באמצעות כלים שאמורים להימצא בכל הבית ישראלי. זה מתחיל עם קומקום, באמצעותו ניתן להרתיח מים עימם ניתן לנסות להמס את מקור הסתימה - במקרים פשוטים מאוד זה עשוי לעבוד.
אופציה אחרת הוא להיעזר בספירלה, אשר מכניסים לתוך צינור ניקוז, צריך לסובב את הספירלה ולקוות לטוב. את הפומפה, אף הוא פריט חובה בכל בית ישראלי ממוצע, ניתן להצמיד לחור ייעודי ולפמפם, בתקווה שלחץ יביא לפירוקה של סתימה. אם הפעולות האלה מצליחים להתמודד עם סתימה, מה טוב - חסכתם כמה מאות שקלים. אם לא קורה דבר, ועל אחת כמה וכמה כשאתם חוששים שמא גרמתם ניזוק, דומה שאין מנוס אלה להיעזר בנו.

פתיחת סתימות באמצעות בעל מקצוע

אופציה שנייה כוללת הצטיידות בטלפון, ולא בפומפה. אם ידע טכני שלכם מוגבל או אם אתם "סתם" לא רוצים לקחת סיכונים, מומלץ שישאיר את העבודה לאנשי מקצוע. בכל האזור גיאוגרפי על מפת ישראל יש לא מעט שרברבים שישמחו להציע את שירותיהם, תמורת הסכום שעומד לרוב סביב כמה מאה שקלים. חלק מהשרברבים האלה אף פועלים 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, כך שהם יכולים לספק מענה גם במקרי חירום.
הזמנת שירותיו של בעל מקצוע הוא בבחינת שטר ביטוח, שיאפשר לכם שקט נפשי לגבי התמודדות עם סתימה. כמובן שכדי להבטיח זאת חשוב לוודא שבעל מקצוע הוא אכן מנוסה בתחום, מחזיק בהסמכה מקצועית רלוונטית ובקיאה בפתרון תקלות דומות. זו בדיוק סיבה בגינה במעמד שיחה הראשוני איתו, מומלץ לפרט לו כמה שיותר על תקלה ומאפיינים שלה, ולבקש הצעת מחיר מדויקת כדי למנוע ויכוחים מיותרים.

   

 

פתיחת סתימות ביוב  שורשים בביוב  ביובית