שורשים בביוב, חיתוך שורשים בביוב

הצפה בשירותים? סתימה בביוב? יתכן שאתם סובלים משורשים שחדרו למערכת הביוב.

אחת הבעיות השכיחות והמטרידות ביותר היא שורשים בביוב. זו בעיה נפוצה שנוטה לחזור על עצמה, ומתבטאת בסתימת אזור או אזורים שונים בביוב כתוצאה מחדירה של שורשי העצים למערכת הניקוז. הטיפול בשורשים בביוב דורש אבחון וטיפול מדויק. באיזו מידה חדרו השורשים למערכת? האם יצרו סדקים או שברים בצנרת? ומהי הדרך המתאימה למניעה עתידית של הבעיה ולהרחקת הבעיה לטווח ארוך. החברה המרכזית לאינסטלציה מומחית בפתרון לבעיות הללו ומשלבת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וניסיון של שנים רבות.

למה זה מגיע לכם? כמה עובדות בסיסיות על שורשים בצנרת

  • העצים הירוקים והמרשימים בחצרות הבתים פיתחו עם השנים מערכות שורשים ענפות והם ניזונים מכל מה שיש לצנרת שלכם להציע: מים עתירי מינראלים  ומזון אורגני בשפע.
  • אחד העצים המסוכנים ביותר לצנרת הוא עצי הפיקוס. לפיקוס "שורשי אוויר" ארוכים וצפופים  היודעים לגמוע עשרות מטרים כדי להגיע למים ולמזון – ולכן מומלץ להרחיק אותם לפחות 100 מטרים ממבני מגורים.  
  • כל מי שגזם פעם ענפים של עץ, יודע שזוהי פעולה שמחדשת את הצמיחה. באותה מידה בדיוק, חיתוך שורשים בצנרת או בביוב, מגביר את ההתפתחות והצמיחה העתידית שלהם.

פתרון משולב לעצירת שורשים בביוב

בעיה מורכבת דורשת פתרון מורכב. אנחנו ממליצים על פתרונות משולבים הכוללים מספר שלבים: איתור של מקום או מקומות התפרצות השורש, על ידי מצלמות ביוב מתקדמות, חיתוך נכון ויסודי של השורשים,  ניקוי של הצינורות בלחץ גבוה עם דיזות מיוחדות לחיתוך שורשים, ולבסוף טיפול בחומר קוטל שורשים. במערכות צנרת סבוכות, עלולים להיווצר בקיעים, סדקים וחלילה שברים כתוצאה מפעולת הספירלה. אנו עושים שימוש במצלמות פנים צנרת כדי לזהות את המיקומים המדויקים של השורשים. המצלמות מאפשרות לנו לחדור בצורה כירורגית וחכמה המונעת הרס ושבר מיותרים.  

  • חיתוך שורשים: מכונה מיוחדת המסתובבת במהירות של כ-10.000 סיבובים לדקה מוחדרת למקטע בצינור שנסתם כתוצאה מהתפשטות השורש. זו נחשבת אחת הדרכים המכניות היעילות ביותר לחיתוך שורשים בצנרת, והיא חותכת את השורשים קרוב ככל האפשר לליבת השורש.  המכונה חותכת את השורשים בקצה התחתון שלהם ומשחררת אותם מהדפנות של הצינורות. אנו משתמשים בה בצינורות בעלי קוטר משתנה מ-3 ועד 8 צול.
  • ניקוי הצינורות בלחץ מים גבוה: הזרמה של מים בלחץ גבוה מנקה ופותחת את הצנרת משרידי פעולת החיתוך.
  • דיכוי השורש באמצעות קוטלי שורשים: יש בשוק מספר חומרים פעילים קוטלי שורשים המוכנסים לצינור לאחר חיתוך השורש ופוגעים ביכולת הצמיחה המחודשת שלו. השימוש בקוטלי השורשים הוא טיפול משלים ואנו ממליצים לחזור עליו פעם נוספת לאחר הטיפול הראשוני. במקרים מסוימים, כדאי לחזור על הפעולה מדי שנה כפעולה מניעתית יעילה.

סקירה נוספת במצלמה מתקדמת, כדי לוודא חיתוך יסודי של שורשים ולבדוק את תקינות הצינורות לאחר פעילות הניקוי: לפני סיום העבודה וסגירת המערכת חייבים לוודא שאין עוד נזקים שעלולים לגרום לנזילות.

 הדגמה לכניסת שורשים לצינור ביוב

 חיתוך שורשים בביוב, שורשים בביוב      חיתוך שורשים בביוב, שורשים בביוב   חדירת שורשים לצנרת ביוב

 

 שורשים בביוב |  צילום קווי ביוב | פתיחת סתימות ביוב  |  ביובית